Elektrik arıza telefon numarası: 186

Elektrik kesintisi ya da arıza durumlarında 186 numaralı elektrik arıza hattından ilinizdeki dağıtım şirketine telefon edebilirsiniz. Arıza hattı 7 gün 24 saat boyunca hizmet verir İndirimli Elektrik.

Elektrik arıza hattı nasıl çalışıyor?
Sabit telefondan 186 ‘yı aradığınızda otomatik olarak bölgenizde görevli olan dağıtım şirketine bağlanırsınız. Bazı dağıtım şirketleri ise kendi çağrı merkezlerini kullanabilir; yazının devamındaki tabloda kendi ilinizdeki dağıtım şirketine hangi numaradan ulaşabiliceğinizi bulabilirsiniz.

ALO 186 elektrik arıza ücretli mi ?
186 elektrik arıza hattı ücretli bir hizmettir. Ücretlendirme periyodu ve tutarı sabit hat sağlayıcınız ya da GSM operatörünüz tarafından belirlenir. Genellikle, ücretlendirme sabit hat yönüne arama gibi yapılır. Detaylar için, telefon operatörünün internet sitesine bakabilirsiniz.
Eğer elektrik dağıtım şirketinizin numası 444 ile başlıyorsa çağrı merkezini aramak ücretlidir. Telefon şirketleri, 444’lü özel servis numaralarını normal tarifeden sabit yöne arama olarak ücretlendirir.

Dağıtım şirketi 0850 ile başlayan bir çağrı merkezi numarasına sahipse aramalar da sabit hat yönüneymiş gibi ücretlendirilir.

Elektrik arıza hattını cep telefonundan arama
• ALO 186 elektrik hattını cep telefonundan başına alan kodu koymadan aradığınızda otomatik olarak bulunduğunuz bölgedeki dağıtım şirketine bağlanırsınız.
• 444’lü özel servis numarası kullanan elektrik dağıtım şirketlerini Türkiye’nin her yerinden başına alan kodu koymadan arayabilirsiniz.